33rd Annual Oceanside Longboard Surfing Club Heat Sheets

Sunday, August 13, 2017

Women 20-34

53 9:00 AM
Blue Sarah Foley MSA
Green Kasie Perkins OLSC
Orange Mele Saili PBSC
Red Morgan Sliff DLSA
White
Yellow Haylie Frasco OLSC
54 9:15 AM
Blue Steph Ruggiero MSA
Green Marissa Norris OLSC
Orange Caroline Carpenter LBSC
Red Rachael Britner DLSA
White Makala Smith OLSC
Yellow Emily Flannagan PPSC
55 9:30 AM
Blue Aarin Hartwell TLSC
Green Kaitlin Maguire OLSC
Orange Leigh Powell OLSC
Red Sarah Goldstein LJSSA
White Lauren Canavan PBSC
Yellow Lorna Day SDSL

Menehune Boys 14 & Under – Final

65 1:20 PM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow

Menehune Girls 14 & Under – Final

64 1:00 PM
Blue Sage McClung DLSA
Green Hana Cosby OLSC
Orange Gelsey Rico OLSC
Red Summer Richley DLSA
White Avalon Gall OLSC
Yellow Brooke Ochoa OLSC
Pink

Junior Men 15-19 – Semi Finals

51 8:30 AM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow
52 8:45 AM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow

Junior Men 15-19 – Finals

73 4:00 PM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow

Men 20-29 – Semi Finals

58 10:15 AM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow
59 10:30 AM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow

Men 20-29 – Finals

75 4:40 PM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow

SENIOR Men 30-39 – Reprecharge

56 9:45 AM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow

SENIOR Men 30-39 – Final

77 5:20 PM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow

MASTERS Men 40-49 – Quarter Finals

48 7:45 AM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow
49 8:00 AM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow
50 8:15 AM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow

MASTERS Men 40-49 – Reprecharge

60 10:45 AM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow

MASTERS Men 40-49 – Final

68 2:20 PM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow

GRAND MASTERS Men 50-59 – Quarter Finals

45 7:00 AM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow
46 7:15 AM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow
47 7:30 AM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow

GRAND MASTERS Men 50-59 – Reprecharge

62 11:15 AM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow

GRAND MASTERS Men 50-59 – Final

74 4:20 PM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow

LEGENDS Men 60+ Quarter Finals

42 6:15 AM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow
43 6:30 AM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow
44 6:45 AM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow

LEGENDS Men 60+ Reprecharge

57 10:00 AM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow

LEGENDS Men 60+ Final

71 3:20 PM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow

Junior Women 15-19 – Final

76 5:00 PM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow

Women 20-34 – Reprecharge

61 11:00 AM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow

Women 20-34 – Final

72 3:40 PM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow

Senior Women 35-49 – Final

69 2:40 PM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow

Women 50+ Final

67 2:00 PM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow

Grand Legends 70+ Final

63 11:30 AM
Blue Mike Dreebin MSA
Green Jim Garrison OLSC
Orange Ron Pendleton LBSC
Red Bill Strauss CSC
White Jim Lattis OLSC
Yellow Greg Cochran PPSC
Pink Otis Sistrunk CSC

Adaptive Surfers Final

66 1:40 PM
Blue Chris Oberle
Green Mark Thornton OLSC
Orange Spike Cane
Red Jeff Monson
White Ethan
Yellow Collin
BLACK

STAND UP PADDLE – Final

70 3:00 PM
Blue
Green
Orange
Red
White
Yellow